Kümblustünn

Kümblustünn on suurepärane koht seltskonnaga lõõgastumiseks. Romantiline aastapäev, sünnipäev, firmapidu, poissmeesteõhtu, saunaõhtu sõpradega või mõni muu üritus pere, sõprade või kolleegidega – kümblustünn on parim valik meeldejääva elamuse saamiseks.

Kümblustünn, mis on rahva seas tuntud tünnisauna nime all, on mõnus ning lõõgastav elamus. Kümblustünn on nauding, mis vähendab stressi. Soe vesi lõõgastab keha ning lihased vabanevad pingest. Naudingu suurendamiseks võib vette lisada nii tavalist meresoola, ravimtaimeekstrakte või paar tilka eeterlikke õlisid. Taimeravi on tervislik nii kehale kui vaimule.

Kümblustünni mõnusid saab nautida igal aastaajal. See sobib igas vanuses inimestele. Erilise meeleolu tekitab kümblustünn talvel, kui vesi tünnis on kuum, aga väljas on külm ja sajab lund. Talvel on külma ja tuule kaitseks soovitatav kanda mütsi.

Me panime tünnile rattad alla, et saaksid seda nautida just Sinule sobivas kohas. Kuna tünn on haagisel, siis seda on lihtne transportida – piisab vaid haagisekonksu olemasolust sõidukil ning B-kategooria juhilubadest.

Haagisel kümblustünn mahutab mugavalt kuni 4-6 inimest. Plastiksisuga kümblustünn on efektiivse 35 kw välisahjuga, mistõttu soojeneb vesi kiiresti. Tünni kasutamiseks on vajalik tasane maapind ning ligipääs veele (olgu selleks siis veetrass või looduslik veekogu). Tünni täitmiseks kulub 1100 l vett.  Vee soojendamiseks kulub ca 40-60 minutit.

Kümblustünni soovitatav veetemperatuur võiks olla alates 37 kuni maksimaalselt 39 kraadi. Liiga kuum vesi võib südamele halvasti mõjuda. Talvisel perioodil on mõistlik küttepuude lisamine lõpetada, kui veetemperatuur on jõudnud 35 kraadini, ning suvisel ajal, kui veetemperatuur on jõudnud 30 kraadini, kuna ahjus põlev tuli kütab tünni mõnda aega edasi.

Kui soovid kümblustünni täitmiseks võtta vett mõnest looduslikust veekogust ja Sul puudub selleks vajalik tehnika, siis rentida saad seda Haapsalu Cramo või Ramirendi esindustest. Kui plaanid saunatada seal, kus elektrivoolu pole, siis rendifirmadel on saadaval ka bensiinil töötavad generaatoriga veepumbad.

Vaata ka:
Kümblustünni kasutusjuhend
Tehnilised andmed
Ohud ja soovitused